Uudis

Mis on saanud Port Arturi plaanist rajada Pärnu kesklinna liuväli?
14.09.07

Autor: Romek Kosenkranius, Port Arturi kaubanduskeskuse juhataja

“Jah, liuvälja plaan on alles. Minu kunagise kirjutise (Vt Romek Kosenkranius, “Jääaja saabumisest”, PP 18.04. – toim) mõte oli selles, et liuväli ei peaks olema kahe tiheda liiklusega tänava vahel Vaasa pargis.

Liuväljale jõudmiseks, WCsse pääsemiseks või riiete vahetamiseks peaks laps läbi autodevoolu üle tee saama ja seda, mis silla peal ja selle ümber toimub, teame ju kõik ise.

Kindlasti leiaks liuväljale paremaid asukohti. Üks hea koht liuvälja rajamiseks talvel oleks Vallikäär, samuti Pärnu jõe kallas.

Minu sõnum oligi see, et üks võimalikest kohtadest oleks endine REVi territoorium, kuhu Itaalia arhitektide 2006. aasta võidutöö nägi ette talvel liuvälja rajamise.

Võrdlesin selle asukoha eeliseid Vaasa parki rajatavaga: turvalisem, asub jõe kaldal ja eemal liiklusest; jääväljak tuleks vabaajakeskuse kõrvale ja seega saaks mugavalt lahendatud riiete vahetamise, WCde ja toidu-joogi küsimus ning vanematel parkimise probleemid; erasektori toel oleks linnakassale tunduvalt väiksem koormus liuvälja rajamisel ja korrashoiul.

See on vaid üks, arhitektuurikonkursi võidutöös ilmnenud (tuleb tunnistada, et pealegi väga hea!) asukoht ega pretendeeri liuvälja ainukese asukoha tiitlile. Võib-olla on neid paiku peale Vallikääru ja Lai 10 kinnistu veel.

Samuti oleme linnavõimule tutvustanud mõtet rajada aasta läbi kasutatav jääväljak endisele piimakombinaadi territooriumile, kuhu Port Artur on plaaninud teha suure kaubanduskeskuse koos ujula ja jääväljakuga.

See võiks sarnaneda Tartu Lõunakeskuse arendusega.

Praegu seisab see projekt Via Baltica ümbersõidu muudatuste taga.”