Port Artur Grupp
Port Artur HaldusPort Artur ArendusPort Artur Kaubanduskeskused
sisukord
et
en
ru
 
 

Uudis

Juhtkiri: Ma lõbus pilvelõhkuja
04.07.07

Autor: Kaupo Meiel

Kindlasti mäletavad pärnakad kas või üldjoontes hooti palju kära tekitanud, siis jälle vaibunud ja taas ägenenud tralli ümber Lepa pilvelõhkuja. Pärnu uuematele kodanikele niipalju taustaks, et siinne ärimees Elmar Lepp teavitas aastatuhande vahetuse paiku plaanist Ringi ja Pika tänava nurgale 26korruseline kõrghoone rajada.

Pilvelõhkujat Pärnusse teadagi siiani kerkinud pole, aga see olukord on määratud õige pea muutuma. Kui Pärnu Postimehe arvamustoimetaja Kalev Vilgats mullu novembris kirjutas, et Lepa ideed elavad ja lõpuks võidavad, oli tal tuline õigus.

Pärnu linnavalitsus ja endise REVi territooriumi omav OÜ Rumer Arendus sõlmisid kokkuleppe, mille järgi saab linn kesklinna silla ehituseks maad, maksab firma omanikele Port Artur Groupist 13 miljonit krooni ja annab neile õiguse jõe äärde 17korruseline hoone ehitada. Õigeim hinnang sellele kokkuleppele on Pärnu Postimehe veergudele juba jõudnud ja see kõlab nii, et linnapea Mart Viisitamm muutis Pärnusse kõrghoonete ehitamise kauplemisobjektiks.

Ei loe ilmselt nüüdsest enam muinsuskaitseekspertide seatud piirangud, et muinsuskaitsealaga piirnevasse vööndisse ei tohi ehitada kõrgemaid kui kolme-neljakorruselisi hooneid. Endla teatri lavatorni ja hotelli Pärnu katuse vaheline mõtteline joon kaotab oma mõtte.

Pärnu Postimees on kaugel arvamusest, et Pärnu linna ei tohiks edasi ehitada. REVi alale tehtud arhitektuurikonkursi võidutöö “Flood” jättis väga hea mulje ning samuti karjub Pärnu juba aastaid uue silla järele.

Ärimeeste ja linnavalitsuse kokkulepe, millele volikogu toetust oodatakse, annab kõigile, mida nad tahavad: Port Arturi omanikud said võimaluse oma vabaaja- ja puhkekeskus valmis ehitada, linn sai 13 miljoni eest sillakoridori. Ühtlasi said kõikvõimalikud arendajad teada, et Pärnu linnapilti kujundavad hea kauplemise korral just nemad, hoolimata muinsuskaitsjatest või asjatundjate püüetest linna tervikuna arendada. Elmar, otsi kellu välja!Uudised ja teated
15.09.15  12:27

Selgusid Port Artur 2 ja parkimismaja vahelise hoone arhitektuurikonkursi tulemused

Port Artur korraldas arhitektuurivõistluse Aida tn 10 kinnistule Port Artur 2 ja...

loe edasi

otsingarhiiv

Port Artur Grupp toetab