Port Artur Grupp
Port Artur HaldusPort Artur ArendusPort Artur Kaubanduskeskused
sisukord
et
en
ru
 
 

Uudis

Rumer Arendus peab kõrghoone ehitamiseks planeeringut muutma
29.09.07

Autor: Teet Roosaar

Selleks, et Pärnu kesklinna kerkiks 17korruseline hoone, on peale volikogu otsuse vaja muuta detailplaneeringutki.

Eelmisel nädalal nõustus Pärnu linnavolikogu OÜ Rumer Arendusele sillakoridori loovutamise eest 13 miljoni krooni maksmise ja endise REVi territooriumi hoonestusõiguse omandiks muutmisega. Linnavalitsuse ja ettevõtte vahel sõlmitud kokkulepe näeb aga ette sedagi, et linn lubab jõe äärde 17korruselise hoone ehitada.

 

Praegune detailplaneering sellist ehitist ette ei näe. Kuigi linnapea Mart Viisitamm leppis Rumer Arendusega kõrghoone rajamises põhimõtteliselt kokku ja linnavolikogu asus kokkulepet täitma, on vaja läbida seadusekohane planeeringuprotsess.

Abilinnapea Olav Avarsalu sõnade kohaselt alustatakse endise REVi territooriumi detailplaneeringu koostamist uuesti. Planeeringule võetakse kõik kooskõlastused ja saadetakse see linnavalitsusse vastuvõtmiseks. Avarsalu prognoosi järgi võiks selleni jõuda hiljemalt aasta lõpuks.

Järgneb detailplaneeringu avalikustamine, kus igaüks saab arvamust avaldada, kuidas 17korruseline hoone Pärnu kesklinna sobib. Linnavalitsuse arvamuse kohaselt võiks silla juures ja mujal Pärnus kõrghooneid olla, nende täpse asukoha näitab arhitektuursete tingimuste teemaplaneering.

“Ideaalis võinuks Rumer Arenduse planeering ja arhitektuursete tingimuste teemaplaneering koos käia, aga nüüd ei tohiks silla ehitamist venitama hakata. Teemaplaneeringu koostamine on praegu silla planeeringust kolm-neli kuud maas,” rääkis Avarsalu.

Abilinnapea avaldas lootust, et silla planeering saab kevadeks kehtestatud. Et linnavalitsuse ja Rumer Arenduse vahelise kokkuleppe täitmise eeldus on detailplaneeringu kehtestamine, makstakse ettevõttele 13 miljonit krooni alles pärast planeeringu kehtestamist.

OÜ Rumer Arendus kuulub Port Artur Grupile, mille omanikud on Kaido Kruusoja ja Viljo Vetik. Ettevõtte asutasid endised REVi töötajad Raivo Pulk, Uno Kõresaar, Enn Prisko ja Maire Nigul.Uudised ja teated
15.09.15  12:27

Selgusid Port Artur 2 ja parkimismaja vahelise hoone arhitektuurikonkursi tulemused

Port Artur korraldas arhitektuurivõistluse Aida tn 10 kinnistule Port Artur 2 ja...

loe edasi

otsingarhiiv

Port Artur Grupp toetab